A nyers tápláléknál, fontos, hogy a kutya étrendje megfelelően legyen összeállítva. A kutyatáppal (granulával) ellentétben a BARF-nál nincs minden egy zsákban. Meg kell vizsgálni, hogy milyen ételeket mit tartalmaznak, és mennyit kell adni a kutyának. Azonban a természetes táplálkozás a legjobb dolog, amit a kutyádnak adhatsz, és érdemes megtanulni, hogyan kell megfelelően összeállítani a BARF étrendet.

Olvasd el ezt a pár tanácsot, hogyan lehet helyesen összeállítani a BARF étrendet.

 

Húsok és csontok

Mivel a kutya nagyrészt húsevő, étrendjének alapját a húsnak és csontnak kell kitenni. A kutya napi adagjának a hús kb. 50-60% -át és a csontok 20-30% -át kell tartalmaznia. A különböző típusú húsok különböző arányban tartalmaznak fehérjéket, zsírokat, vitaminokat és ásványi anyagokat. Az izomzat mellett szükség van a belsőségekre is. A csontok a kalcium és más ásványi anyagok fő forrása. A kutyák ezzel erősítik rágóizmaikat és tisztítják a fogaikat.

Tipp: Fontos, hogy a kutya tápláléka változatos legyen. Jó változtatni a különböző típusú húsokat, és a szokásos csirke vagy marhahús mellett jó, ha halat, nyúlat vagy bárányt is bevonsz az étrendbe.

 

Mellékletek

A zöldségek és a gyümölcsök nemcsak az emberek, hanem a kutyák számára is fontosak. Azonban annak érdekében, hogy a kutya jobban megemésztse őket, le kell reszelni, felvágni vagy főzni egy darabig. A zöldségek és a gyümölcsök mellett a kutyádnak adhatsz rizst, tésztát, főtt burgonyát, zabpehelyet stb. Nem szükséges, de néhány kutya számára előnyös.

A mellékleteket elutasító kutyáknak időről időre tisztátalan pacalt kell adnod. Részlegesen emésztett növényi élelmiszer-maradványokat tartalmaznak, amelyek emészthetőek és kedvezőek a kutyák számára.

A mellekleteknek a napi adag 20-30% -át kell tartalmaznia.

Tipp: Óvakodj az olyan ételektől, amelyek károsan hathatnak a kutyádra. Ebben a cikkben elolvashatod, hogy melyek azok.

 

Kiegészítők

Különféle kiegészítőkkel gazdagíthatod a kutyád étrendjét. A növényi és állati olajok pozitív hatással vannak a bőrre és a szőrre. Segítenek a kutyádnak felhasználni a zsírban oldódó vitaminokat. A tengeri és édesvízi algák ásványi anyagokban gazdagok, antioxidáns hatásúak és az immunrendszert támogatják. A porcerő kiegészítők alkalmasak az idősebb kutyák számára, akik porc és izület problémákkal küzdenek.

Tipp: Fontosak a gyógynövény-kiegészítők és a gyógynövények is. Nyugodtan adhatsz a kutyádnak csalánt, kamillát, petrezselymet, bazsalikomot, oregánót, csipkebogyót stb.

 

Mi mást tehetsz egy kutyatálba?

Már tudod, mi képezi a kutya étrendjének alapját. De ha szeretnél örömet szerezni a kuytádnak, itt – ott adhatsz neki nem édesített tejterméket. Jó tojást, diót vagy magokat is hozzáadni az eledelhez.

A nyers eledellel való táplálkozásról többet megtudhatsz a következő blogunkban.