Úgy, mint a dióféléket a magféléket is hozzá adhatod a kutyád eledeléhez, mint kiegészítõket. Nagyon finomak és egészségesek. Valamelyekbõl olajak is készülnek, amelyek nagyon hasznosak a kutyák számára. 
A magféléket jobb, ha összetöröd, hogy a kutyus minél több tápanyagot vihessen be a szervezetébe.
Mely magféléket adhatod a kutyádnak?

Tökmag
A tökmag nagyon gazdag A, D, E és B csoportú vitaminokra, telítetlen zsírsavakra, ásványi anyagokra, mint a   cink, szelén, kálium, kalcium és a foszfor. Kedvezõen hat a kutya bõrére és karmaira.

Napraforgómag
Napraforgómag esszenciális zsírsavakat, B1, E vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmaz, mint például kalciumot, magnéziumot, vasat és foszfort. Jótékony hatást gyakorol a kutya bõrére, szõrére és karmaira 

Lenmag
Lenmag kiváló forrása a telítetlen zsírsavaknak és a rostoknak. Szelént és nagyobb mennyiségû zsírt is tartalmaz. Ezért, ha a kutyádnak érzékenyebb az emésztése, óvatosabban adagold neki, különben hasmenést okozhat. A lenmagot darálva, vagy szétfõzve (azzal a vízzel, amelyben fõzted) add. Az ajánlott napi adag, kb. 1 kavéskanál 10 kg súlyhoz. A lenmag jó hatással van a kutya bõrére, szõrére és emésztésére. 

Szezámmag
Szezámmag B vitaminokat, ásványi anyagokat, például kalciumot, foszfort, vasat, cinket és káliumot tartalmaz. Ezenkívül tartalmaz esszenciális zsírsavakat és rostokat is. Kedvezõ hatással van a kutya bõrére és szõrére. 

Mák
A mák különösen gazdag kalciumban, ezért célszerû hozzáadni a fiatal kutyák táplálékához. Az ásványi anyagokból továbbá tartalmaz foszfort, káliumot, magnéziumot, nátriumot, vasat, mangánt, rezet, cinket és szelént is. Ugyanakkor E, C és mások vitaminokat is tartalmaz.

Alfalfa- vetett Lucerna
A vetett Lucerna tartalmaz A,E,D,K,B6 és C vitaminokat, ásványi anyagokat, mint például káliumot, kalciumot, foszfort és a vasat, továbbá esszenciális zsírsavak. A lucerna kedvezõ hatással van az emésztésre, támogatja az immunrendszert és méregtelenítõ hatása van. Vese- és húgyúti problémákra is alkalmas.