Mit adni a kutyának hasmenéskor– Mely élelmiszerek alkalmasak, olyan kutyáknak, amelyek hasmenéssel szenvednek

 

Minden kutyaimádó itt-ott találkozik hasmenéssel. Néha a hasmenés nehéz emésztési problémáknál jelenik meg, valamikor elég, ha kicsit változtatsz az étrenden és meg a probléma. Összegeztünk pár fontos információt a hasmenésről, hogy mivel etesd a kutyád, ha emésztőrendszeri problémákkal szenved.

 

Miért szenved hasmenéssel a kutyád?

Nagyon sok indok létezik, miért is kap a kutya hasmenést. Leggyakoribb ok a helytelen étrend, de ez nem mindig van így. Valamely kutyák, egyszerűen mindent megkóstolnak, ami az orruk alá kerül. Érzékenyebb kutyáknak problémája lehet, ha megváltoztatod az eledelt, például, ha más fajta húsokat adsz az eledelbe. Az étrenddel összefügg az allergia is. Néhány esetben az élelmiszer allergia mellékhatása a hasmenés.

A következő ok lehet, hogy a kutyusban belső paraziták élősködnek. Ilyen esteben jobb, ha a kutyád féregteleníted. Ideális, ha először mintát veszel koprologiára a kuyta székletéből és kivizsgáltatod , hogy a kutyádban valójában paraziták élősködnek-e vagy sem. Ha nem, akkor máshol kell keresni a probléma eredetét.

Ezek közé tartozhat a stressz, baktériumok, vírusok, gyomoralatti mirigy gyulladása, stb…

 

Menni, vagy nem menni állatorvoshoz?

Ha aggódsz, inkább látogass el az állatorvoshoz, vagy legalább hívd fel. Ha nem komoly a dolog, akkor csak könnyű diétát állít be, és felkér, hogy figyeld a kutyád állapotát. Ha a kutyádnak több, mint 3 napig tartó hasmenése van (diéta közben is), hány, a széklete eltérő színű a megszokottnál, nem eszik és nem iszik, akkor biztosan látogass el az állatorvoshoz.

Abban az esetben, ha a kutyád rosszul reagál az eledel változására, vagy csak valami kistresszelte, akkor az egy-két napos diéta helyre hozza az emésztését. Ebben az esetben, nem szükséges felkeresni az állatorvost.

 

Mit egyen a kutya hasmenéskor?

Ha a kutyusnak megülte valami a gyomrát, vagy megevett valami romlottat, akkor elsősorban 24 órara éheztesd ki (kiskutyáknál 12 órára). De nagyon fontos a folyadék, hogy ne száradjon ki nagyon. Ezért figyelj arra, hogy a kutyusod sok vizet igyon.

Tálacskájába, majd nyugodtan adj sovány húst, bőr és csont nélkül. Legjobb a pulykamell, csirkemell vagy a bárányhús. A húst nem kell sokáig főzni, max 5-10 percig. Ideális főtt rizzsel (azzal a vízzel, amiben főzted) és főtt répával adni. Ha a kutyád nem szereti a rizst, nyugodtan helyetesítheted főtt burgonyával (azzal a vízzel, amiben főzted).

A répa, rizs és a burgonya jótékony hatással van a kutya emésztőrendszerére. A vízzel, amelyben megfőzted a rizst vagy a krumplit a kutya több folyadékot juttat a szervezetébe.

A napi adagot oszd több kisebb adagra, míg a kutya emésztése nem áll helyre.

Ha a kutya már jobban van, adj neki nyugodtan probiotikus pasztát, fehér joghurtot acidofil és bifid kultúrával. Természetesen csak abban az esetben, ha a kutyád szereti a tejtermékeket.