A nyers ételekkel való etetésnek, vagy az úgy nevezett barfolásnak vannak pluszai és mínuszai. A friss élelmiszerek a legtermészetesebbek a kutyák számára, változatosak, ízletesek és sok egészségügyi előnyökkel járnak. Azonban előkészítése sokkal igényesebb, mint a granulátumok tálba szórása, és ez sokak számára akadályt jelent. Olvasd el a nyers eledelekkel való etetés előnyeit és hátrányait.

A nyers eledelekkel való etetés előnyei

Pontosan tudod, mit adsz a kutyád tálacskájába. Kiválaszthatod a kutyádnak legmegfelelőbb hús fajtát. Azt is tudod, hogy a kutya eledele biztosan jó lesz, mert a húsok biztos forrástól vásárolod. Nincsenek benne mesterséges festékek és tartósítószerek. Csak egészséges és ízletes friss ételek.

A napi adagot úgy állítod be, hogy megfeleljen a kutya igényeinek. Ez különösen olyan kutyáknál alkalmas, amelyek élelmiszerallergiában szenvednek. Tudod, hogy amit a kutyád eszik, jó és hasznos neki. Ez vonatkozik azokra a kutyákra is, akiknek például hízniuk vagy fogyniuk kell.

A nyers eledeleknek köszönhetően a kutyád tisztább fogakkal rendelkezik. Ennek az a oka, hogy a csontok és nagyobb húsdarabok rágására használják. Ezzel megtisztítja a fogait, és nem fog annyi fogkő képződni.

A BARF-al való etetéstől a kutyáknak erősebbek az izmai, az inai, az ínszalagjai, jobb az immunitásuk, egészségesebb, és fényesebb a bundájuk.  Kevesebb belső parazitái is vannak. Az emésztőrendszerük erősebb és könnyebben megbirkózik a potenciális behatolókkal.

A nyers eledelek sokkal hasznosabbak egy kutya számára, mint a granulátumok.

Végül, a friss eledelek változatosabbak és finomabbak, mint az iparilag előállított eledelek, és a legtöbb kutyus nagyon elégedett az eledellel.

A nyers ételekkel való etetés hátrányai

A napi adag előkészítése sokkal időigényesebb, mint a granulátummal való etetés. Nem olyan egyszerű, mint a granulátumok kiszórása a tálba. A húst fel kell vágni, a zöldségeket le kell reszelni, és el kell gondolkodnod azon is egy kicsit, hogy mennyit tegyél a tálba, hogy a kutyádnak semmi sem hiányozzon. Ez egyszerűsíthető úgy, hogy előkészítesz pár csomagot legalább egy hónappal előre, és beteszed a fagyasztóba. Esténként csak kihúzod a fagyasztóból a csomagot, és reggelig hagyod felengedni. Hirtelen ez nem vesz sok időt igénybe, csak havonta egyszer kell megcsinálnod, egy kis időt szánnod rá.

A nyers eledelek sok helyet foglalnak a fagyasztóban. Természetesen többet, mint egy zsák granulátum a kamrában. Ezért érdemes nagyobb fagyasztót venni, vagy egyszerűen csak kis mennyiségben vásárolnod a húst.

Az utazás során történő etetés problémás lehet. A fagyasztott hús nem mindig viheted magaddal. De erre is  megoldást találsz. Ez például jó minőségű konzerv hús vagy szárított hús is lehet. Bővebben a >>> BARF etetése az úton cikkben olvashatsz.

Az utolsó hátránya talán az, hogy valamit meg kell tanulnod a barfokkal kapcsolatban. Nem olyan igényes, mint amilyennek látszik, de bizonyos szabályokhoz tartanod kell magad ahoz, hogy a BARF eledelek hasznosak legyenek a kutyád számára.  De végül még a granulátumokról is tudni kell ezt-azt. Sok különböző márka van, és ha nem tudsz meg róluk semmit, akkor nem fogod tudni, melyik a kutyád számára a legmegfelelőbb.